Misyonumuz

Minikeller Anaokulu’nda, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın bilgiyi ezbere dayalı olarak değil, araştırarak, sorgulayarak, deneme yanılma yöntemiyle ve yaşayarak öğrenirler.

Çocuklarımız, özdisiplini ve benlik saygısı gelişmiş, toplumda birey olarak yer aldığının farkında olan, paylaşımcı, kendini ifade edebilen, sorumluluk sahibi, kendi haklarını korurken başkalarının haklarına saygı gösteren, gelenek ve göreneklerimize karşı duyarlı, doğayı koruyan ve Atatürk ilke ve İnkılâplarına bağlı bireyler olarak eğitim alırlar.

Minikeller Anaokulu, okul öncesi eğitimde kendini devamlı yenileyen, araştıran sadece çocuklarımıza değil ebeveynlerimize de rehber olmayı ve okul öncesi eğitim kurumları içerisinde farklılık yaratacak okullardan biri olmayı hedef edinmiştir.

Vizyonumuz

Minikeller Anaokulu, çocukların gelişim düzeyleri, ilgi alanları ve ihtiyaçlarına göre hazırlanan eğitim programı, bilimsel bilgiyi ön plana çıkaran, sanatsal ve kültürel etkinliklere önem veren, yaratıcılığı destekleyen eğitim anlayışı ve okul aile işbirliğine olan desteği ile bulunduğu bölgede farklılık getiren bir kurum olmaktır.

Bununla beraber verdiği ayrıcalıklı eğitimle, eğitimi şefkat ve sevgiyle çevreleyip çocuklarımıza gerekli olanakları sağlamak için her türlü fiziksel ve teknolojik altyapıyı sunmak adına çalışan kendini sürekli yenileyerek her zaman daha iyiyi hedefleyen, örnek alınan ve tercih edilen bir eğitim kurumu olmaktır.