Yüzme

Okulumuzda 3 yaşından itibaren başlayan yüzme eğitimi, iskelet yapısının gelişiminden sosyalleşmeye kadar pek çok yönde çocuklarımıza olumlu katkı sağlamaktadır.

Minikeller Anaokulu olarak yaz okulu dönemimizde Uzman eğitmenlerimiz eşliğinde okulumuzun kapaı yüzme havuzunda çocuklarımıza yüzme dersleri verilmektedir.
Okulumuzda, spora yönelik aktivitelere ayrıca önem verilerek çocuklarımızın gelişimlerini sadece zihinsel olarak değil fiziksel olarak da destek verilmektedir.

Binicilik

Okul öncesi dönem, çocuğun tüm gelişim alanlarının birlikte desteklenmesi ve sağlıklı bir birey olması için gerekli özenin gösterilmesi gereken bir dönemdir. Özellikle büyük şehir ortamında yaşayan çocuklar için hareket imkânı sınırlı olmaktadır.

Minikeller Anaokulu olarak, çocuklarımızın gelişim evrelerine uygun olarak hazırladığımız programlar çerçevesinde, çocuklarımızın hareket becerilerini geliştirmesini ve bedenini doğru bir şekilde kullanabilmesini amaçlıyoruz. Yaz okulu Dönemlerinde yapılan binicilik Etkinliği uzman eğitmenler ve çalıştırıcılar tarafından yapılmaktadır.

Binicilik eğitiminde öğrencilerimiz at üzerinde gezinti yaparak denge egzersizleri, atın yürüyüşlerini tanıma, en temel binicilik prensiplerini kapsayan derslerle ufak yaştan binicilik sporunu tanımaktadır. “Pony” türü atlarla tanıştırdığımız 3-6 yaş grubu öğrencilerimiz, hem hayvan sevgisini öğreniyor hem de binicilik etkinliğiyle çocuklarımızın sağlıklı kas gelişimine katkı sağlamış olmaktadır.

Tiyatro

Okulumuzda her ay düzenli olarak Kültür Bakanlığına bağlıTiyatro Ekibimizin sergilediği oyunlarla çocuklarımızın hayal güçleri geliştirilerek karakter eğitimlerine katkı sağlanmaktadır.

Unutulmamalıdır ki 0-6 yaş grubundaki çocuklarımızın en iyi öğrenme şekillerinden biri taklit ederek öğrenmektir.

Gezi Gözlem

Bu etkinliğimizde çocuklarımız okul ve ev dışındaki dünyayı ebeveynleri olmadan gözlemler ve özgüven kazanırlar.

Mevsim şartları izin verdiği sürece her ay düzenlenen Gezi-Gözlem Etkinliğinde Uçak Müzesi, Sinema, Çocuk Müzesi, Hayvanat Bahçesi, Oyun Parkı vb. gibi yerler tercih edilir. Çocuklarımız gezi düzenlenen yer ile alakalı bilgi ve gözlem yaparlar.

Veli Katılımı

Okul öncesi eğitim döneminde şüphesiz ki anne babaların okul sürecine aktif katılımı öğrencilerimiz için çok önemlidir. Ailelerin eğitim sürecinde yer almaları ve okul ortamında bulunmaları çocukların gelişimini pek çok açıdan destekler.

Bu nedenle velilerimizi, kendi belirledikleri alanlarla (Örneğin: Kendi mesleği ile ilgili tanıtım, herhangi bir enstrüman ile ilgili bilgi, farklı bir etkinlik ve hatta sadece hikaye okuma gibi) ilgili deneyimlerini paylaşabilmeleri için okula davet ederiz. Böylece velimiz, çocuğu ve diğer öğrencilerle okulda bir etkinliği paylaşmış olur ve güzel anılarla okuldan ayrılır.

Paylaşım

Anne-babalarının en yaygın şikâyetleri arasındadır çocuklarının paylaşmayı bilmemesi. Oyuncak arabasını oyun arkadaşıyla paylaşması söylendiğinde çocuk, arabayı verdiğinde geri alıp alamayacağını bile bilmemektedir çoğu zaman.

Dolayısıyla, arabası üzerindeki kontrolünü ve sahiplik duygusunu yitirme tehlikesiyle karşı karşıyadır. Doğal olarak tepkisi “HAYIR” olacaktır. Çocuğun paylaşmaya verdiği bu kaygılı ve öfkeli tepki bir yetişkine anlamsız görünebilir, ancak bu tepkinin, çocuğun doğal gelişimsel dönemine ait doğal bir tepki olduğunu hatırlamakta fayda vardır.

Bu nedenle okulumuzda Paylaşım Etkinliği yapılmaktadır. Haftanın Paylaşım Günü’nde çocuklarımız kendi istekleri ile getirdikleri oyuncak, kitap veya paylaşmak istediği herhangi bir nesneyi okula getirerek istediği bir arkadaşı ile paylaşmaktadır.

Göster Anlat

Göster anlat etkinliğimizin temel amacı öğrencilerimize kendini arkadaşlarının karşısında ifade etme ortamı hazırlamak, sözel ve sosyal becerilerinin gelişmesini sağlamaktır.

Bu ortamı hazırlarken de onların bir materyalden yararlanmalarına fırsat verilir. Bu materyal sınıfın tema etkinliği üzerine ilişkilendirilmiş ya da belirlenmiş bir projeyi destekler nitelikte olabilir.

Ya da bunların hiçbiri değil tamamen hayatın içinden bir objeyi anlatmak da olabilir. Böylece öğrencilerimiz arkadaşlarıyla kavram, bilgi, beceri, ilgi vb. alanlarla ilgili sohbet, söyleşi ortamında paylaşım gerçekleştirir.